Peeling Banana Nemehlo v kuchyni: Šunkový cottage šalát s pečeným petržlenom a mrkvou

piatok 20. apríla 2018

Šunkový cottage šalát s pečeným petržlenom a mrkvou

Patríte medzi milovníkov majonézových šalátov? Potom vám možno bude rovnako, ak nie viac, chutiť tento trochu jemnejší a odľahčenejší, ale o to aromaticky bohatší šalát s použitím cottage syra. Nájdete v ňom obvyklé ingrediencie ako šunku, mrkvu, kyslé uhorky, trochu horčice, zároveň je netradičný tým, že zeleninu upečieme, nie jednoducho uvaríme. Je to akýsi variant na vlašský a parížsky šalát bežne dostupné v obchodoch. Ich nevýhodou, samozrejme, je, že nikdy neviete, čo presne sa do nich pridáva a neraz vás zaskočí to množstvo Éčok a iných umelých prísad v zložení.
Najlepšie je si takého lahôdky pripraviť doma, presne podľa vlastného gusta. Máte radi to a ono, ale príliš nemusíte hento? No tak žiadne vyberanie a preberanie sa v tanieri, jednoducho neobľúbenú potravinu vypustite a všetky problémy sú razom vyriešené. Okrem toto, je to skvelý spôsob ako sa zbaviť nejakých prebytočných položiek v chladničke. Kúsok mrkvy, otvorenej konzervy, načatého pohára, všetko sa dá zamiešať do vnútra a razom môžeme byť veľmi príjemne prekvapení, aký fenomenálny výsledok sme dosiahli.
Čo teda obsahuje môj šalát?
  • 150 g syta cottage s pažítkou
  • 3 plátky dusenej šunky (95%) 
  • 1 pečený petržlen
  • 1 malú pečenú mrkvu
  • 1 veľkú kyslú uhorku + nálev z nej
  • 2 ČL hrubozrnnej horčice (s bielym vínom Lidl Deluxe)
  • trochu cibule
  • čerstvú mätu a medovku
  • štipku mletého korenia
Upečený petržlen a mrkvu nakrájame na malé kocky, rovnako ako uhorku (možno nastrúhať). Šunku nakrájame na pásiky a pridáme do misy so zeleninou, cottage syrom, horčicou, posekanou cibuľou a bylinkami. Ochutíme korením a kyslým nálevom z uhoriek podľa potreby. Premiešame a ideálne necháme pár hodín odležať, aby sa všetky chute prepojili, nie je to ale nutnosť. Podávame a ako skvelý doplnok považujem posýpku z vlašských (alebo iných) orechov. Dobrú chuť! Neviem ako vám, ale mne takéto rýchlovky prídu najmä v poslednej dobe veľmi vhod. Akosi bojujem s nechuťou príliš sa angažovať v kuchyni a prehnanými zásobami v chladničke, mrazničke a komore. O tom som čo-to prezradila v predchádzajúcom príspevku, tak ak sa budete nudiť a zaujíma vás to, bežte na článok. 
Alebo na Instagram, tam je to živšie. A dajte mi vedieť, ako sa vám pozdáva táto osviežujúcu náhrada majonézového šalátu. Zovšadiaľ na nás pomaly začnú padať rady a triky na tému Schudnime do plaviek, takže uvedený recept možno oceníte aj z tohto hľadiska.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára