Peeling Banana Nemehlo v kuchyni: ☆ Posilvestrovsky.. ☆

štvrtok 2. januára 2014

☆ Posilvestrovsky.. ☆

Už tretí rok sme neporušili tradíciu a nadchádzajúci Nový rok sme sa vybrali oslavovať k rodine na dedinu. Kde je viac ľudí, je samozrejme väčšia zábava. A inak tomu nebolo ani teraz.

Okolo šiestej nás už čakala slávnostná večera, ktorú pre nás teta pripravila. Takže stôl sa prehýbal pod ďalšou várkou dobrôt (a už by toho obžerstva naozaj stačilo! ☺ Bolo to fajn, ale zase až o rok..) . Oblátka s medom a cesnakom k tomu patrí, rovnako aj jabĺčko. A ako inak, kapustnica s údeným tiež. Ako druhý chod sa podávalo bravčové azu a korenistá špecialita, ryža alebo pečené zemiaky a kapustovo-mrkvový šalát pre nás zajkov ☻. 
Neskôr sme taktiež boli navštíviť na opačnom konci dediny starých rodičov. Prechádzka na vytrávenie padla veľmi vhod ☻, rozhodne to bol lepší nápad ako sa vyvaľovať pred telkou. I tak v nej nebol žiadny program,ktorý by sa oplatilo sledovať. Tiež máte ten dojem, že každým rokom je to horšie a horšie?

Nuž a potom? Už sa len zabávať v kruhu blízkych a čakať na odpočítavanie do polnoci. Tento rok sme sa, hlavne teda bratranec, dobre pripravili. Veď sa len pozrite na tú muníciu (a to nebolo ešte všetko..).
Snažila som sa aj o pár fotiek ohňostroja, ale s týmto hračkárskym fotoaparátom to nebolo až také jednoduché, no pár výbuchov sa mi podarilo zachytiť. 
A týmto sme sa prehupli do roku 2014. Želám Vám všetko dobré, šťastie, lásku, najmä zdravie, lebo to je veľmi dôležité. Veľa úspechov v každej oblasti, na ktorú siahnete, pevnú vôľu ísť si za svojimi cieľmi. 

Áno, cieľmi, schválne nehovorím o predsavzatiach, pretože ja si ich zo zásady nedávam. Viem, že by som ich aj tak nedodržala. Začať meniť svoj život k lepšiemu môžeme predsa hocikedy. Prvého januára, či štvrtého marca, no nie? Ale mať pred sebou nejaký cieľ, ktorý túžime dosiahnuť, prekonávať výzvy, to by malo byť dôležité pre každého. Majte sa krásne, užite si posledné chvíľky voľna, (ja už, bohužiaľ dávno zarezávam nad knihami) a hlavne, majte rok 2014 lepší, ako ten predchádzajúci!

6 komentárov:

 1. Silvstra moc neslavím, ani neponocuju. Jenom jsem byla s rodiči na operetě v divadle a pak hezky doma. My petardy nekupujem, jelikož jsou docela drahé, ale většina sousedů nějaký ohnostroj dělá.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. My sme ho tiež nikdy predtým nejak extra neslávili, skôr to bola taká tá papučová kultúra pred telkou, ale teraz sa to zmenilo najmä kvôli bratrancovi, ktorý sa vyžíva v odpaľovaní pyrotechniky.. má 15 a plieska s ním puberta :D ale prečo sa neodviazať aspoň jeden deň v roku?
   Ja totiž na nejaké oslavy celkovo príliš nie som.. :)
   Ale opereta náhodou znie veľmi lákavo, čo to bolo za predstavenie, ak sa smiem opýtať?

   Odstrániť
 2. "I tak v nej nebol žiadny program,ktorý by sa oplatilo sledovať. Tiež máte ten dojem, že každým rokom je to horšie a horšie?" --> asi za to už dobre dlho TV nepozerávam....XD, tobôž nie správy. Tebe prajem podobné a čo "najspolupracujúcejší" mozog. X)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Keď som v Čechách, k TV sa nedostanem vôbec a ani mi to nechýba. To len keď sa mihnem doma, tak nestíham vyjsť z úžasu, čo všetko sú ľudia schopní napratať do telky. Je to čisté vymývanie mozgov :)

   Odstrániť