Peeling Banana Nemehlo v kuchyni: Palacinky z ovsených vločiek

štvrtok 22. novembra 2012

Palacinky z ovsených vločiek

Zásoby donesené z domu definitívne padli, takže bolo treba niečo navariť. Vzhľadom k tomu, že sa mi nechcelo ísť do obchodu, musela som využiť suroviny, ktoré sa nachádzali v chladničke a krabici. Kandidát bol v podstate iba jeden, takže sa netreba čudovať jeho suverénnemu víťazstvu. Sú to palacinky.

Skúsila som ich však v zdravšej verzii, čiže bez pridania múky. Teda, čo sa ingrediencií týka:
  • 100 - 150 g ovsených vločiek
  • vajce
  • 150 ml mlieka
  • škorica
  • lekvár na náplň
  • orechy, med a jogurt na dochutenie
Vločky, vajce, mlieko a škoricu zmixujeme ponorným mixérom na tekutinu, ktorej konzistencia vám vyhovuje na vytváranie palaciniek. Ja som pôvodne mala odvážených 100 g vločiek a 150 ml mlieka, ale spolubývajúca zahlásila, že sa jej to zdá príliš riedke, tak som prisypala ešte za hrsť vločiek. Po opätovnom mixovaní to však bolo príliš husté a keďže mi už neostalo mlieko, riedila som vodou :D Takže množstvá berte len veľmi orientačne.Zmes po vareškách lejeme na panvicu a čakáme, kým sa palacinky opečú. 


Nie sú tenké, ako klasické palacinky, predsa len tie ovsené vločky nikdy nerozmixujete úplne na prach :D Mne vyšlo 7 kusov (nebojte sa, zjedla som len tri, zvyšné putovali do mrazničky. A aj tie tri dali dosť zabrať :D)

Palacinky namažeme obľúbeným lekvárom, ja som si vybrala marhuľový.


Na panvici opečieme orechy (môžete akékoľvek, ja som mala chuť na vlašské).. 


.. a zalejeme ich asi dvomi lyžičkami medu a necháme chvíľku prebublať. 


Palacinky naservírujeme, na každú dáme kopček bieleho jogurtu a prelejeme orechovo - medovou zmesou. 
Dôležité je liať zmes na palacinky ešte horúcu, keď vychladne, med stuhne! Ale nebojte sa, z panvice to ide dole, keď do nej nalejete dostatočne horúcu vodu (horšie je to potom so zubami :D)

A z tých fotiek ma ide šľak trafiť.. Taaak pekne som to naaranžovala, ale čo z toho, keď kvalita je úplne mizerná :( 

Dobrá rada na záver, neprejedzte sa ako ja :D

1 komentár:

  1. Nechápem, ako ťa občas napadnú tie kombinácie, ale vyzerá to fantasticky :). A zase tá kvalita fotiek nie je až taká mizerná... ;)

    OdpovedaťOdstrániť