Peeling Banana Nemehlo v kuchyni: Mrkva pod vajíčkovou prikrývkou

utorok 17. februára 2015

Mrkva pod vajíčkovou prikrývkou

Spomínate si na tento recept na tuniakové prekvapenie? Nuž, tak teraz vám prinášam ďalšiu variáciu na to, ako skombinovať vajce s mrkvou. Zrejme ste sa už dovtípili, že to patrí ku mojim obľúbeným spojeniam. Aby to však nebolo stále dookola to isté, snažím sa to tu a tam trochu vylepšiť. Čo sa pod vajcom ukrývalo tentokrát?

Na dve zapekacie misky potrebujeme:
 • 3 mrkvy
 • hrsť cherry paradajok
 • kvapku oleja
 • 2 vajcia
 • 2 ČL (domáceho) kečupu
 • oregano podľa chuti
Misky vytrieme olejom a na dno poukladáme mrkvu nakrájanú na šikmé tenké kolieska. Na ňu príde vrstva kečupu. Ten posypeme oreganom a uložíme naň cherry paradajky nakrájané na kolieska. Posledná časť pozostáva z vyklepnutých vajíčok, ktoré znovu dochutíme oreganom. Misky vložíme do vyhriatej rúry a pri 180° zapekáme 20 minút. To mrkva ešte nie je úplne uvarená, ale stále trochu chrumkavá, takže pokojne ju môžeme nechať v rúre i dlhšie, potom ale odporúčam pridať vajce do misiek o niečo neskôr, aby sa úplne nespieklo. 

Vysokoškolákom tento týždeň začal nový semester, naopak žiaci zo stredného Slovenska majú ako prví jarné prázdniny. Napíšte mi teda, do ktorej skupiny patríte a ako si užívate voľno, prípadne ako ste vstúpili do nového študijného obdobia. 
Mimochodom, zdá sa mi, že tie jarné prázdniny sú nejak privčas, nie? Čo myslíte?

2 komentáre:

 1. aoj :) podobne zapekacie misky mam aj ja :) toto skusim :) ... a mne sa semester zacal. hroza, zas to povinne citanie :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Misky vyskúšaj, občas ich treba prevetrať ;)
   Povinné čítanie je väčšinou otrava, to poznám. Hoci veľmi rada čítam, to slovko "povinné" mi vždy dopredu literatúru znehodnotí, čo ako môže byť zaujímavá. Psychologický efekt.. nuž, nedá sa inak, iba zaťať zuby :D Tak želám všetko dobré do nového semestra!

   Odstrániť