Peeling Banana Nemehlo v kuchyni: Vysokoškolák počíta

nedeľa 17. februára 2013

Vysokoškolák počíta

Veru, niekedy sa to od nás vyžaduje. Hlavne keď študujeme astrofyziku :D (a tých počtov v nej nie je práve málo, ale chvalabohu za počítače a kalkulačky :D).

Ale o inom som chcela. (Tento príspevok pre teba, Hell, nebude mať žiadny zmysel, ale keď už nič iné, môžeš si aspoň pozrieť vzorku fotiek :D) Odkedy som sa dala na "zdravú" výživu, zaujímalo ma, asi v akých číslach sa pohybujem. Či jem dostatočne, či veľa. Nakoniec som sa k prepočítavaniu nedostala, lebo som kráľovnou všetkých lenivcov. Ale to sa práve snažím prekonať, začala som cvičiť (presne tak, sľubovala som to v niektorom z predošlých príspevkov. Stalo sa, už mám za sebou dva týždne :D) a tak nejak mi došlo, že by sa to nemalo robiť úplne hlava nehlava.

Nuž, keďže zajtra začína semester, prečo poslednú peknú nedeľu nevyužiť na finálny záchvev prokrastinácie a tak som sa do toho pustila. Celý deň som pobehovala s váhou a kalkulačkou a zistila prekvapivý fakt.

Po poriadku. Tu sú presné hodnoty, odmeriavala som poctivo, ak sa mi niektoré čísla nezdali, radšej som to skontrolovala. Keď už som sa do toho pustila, tak naplno :D


RAŇAJKY 
130 g biely jogurt
120 g banán
10 g hrozienka
10 g mandle
10 g pistácie


OBED
70 g baklažán
110 g losos
5 g avokádo
110 g paprika
15 g cesnak


OLOVRANT
100 g biely jogurt
20 g vlašské orechy
20 g sušené slivky
škorica


VEČERA
3 kúsky "paleo" chleba
30 g hermelín
25 g niva
15 g med


Po sčítaní je tu takýto výsledok:

E: 5665 kJ 
B: 68,71 g 
S: 98,06 g 
T: 77,54 g

Čo ma teda prekvapilo? Rozhodne energetická hodnota. Čakala som určite vyššie číslo a to aj u bielkovín. S tukmi som spokojná, o tie som sa bála najviac, hlavne kvôli konzumácii orechov. Určite sa vám bude zdať, že sacharidov konzumujem primálo, čo je asi aj pravda, ale doteraz som sa snažila ich trochu obmedziť. Zrejme to budem musieť trochu prehodnotiť. Možno časom, uvidím, ako sa to vyvinie s cvičením, pretože zatiaľ mi takýto príjem stačí. Hlad síce mám, ale ten sa dostaví väčšinou po dvoch a pol hodiny po jedle, čo považujem za normálne. A rozhodne nemám každý deň takýto "štíhly" jedálniček. Doprajem si aj rôzne sladkosti ;)

(energetické hodnoty som mala odtiaľto, s niektorými pomohol google)

A čo si o tom myslíte vy? Zdá sa vám, že je to úplne zle a treba s tým niečo robiť? :D


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára