Peeling Banana Nemehlo v kuchyni: Šťavnatá panenka

streda 1. mája 2013

Šťavnatá panenka

Keď som bola naposledy doma (čo už bolo takmer pred mesiacom :D), mamka mi pripravila na obed panenku, ktorá bola mäkká a šťavnatá a jednoducho sa rozplývala na jazyku. No a ja som sa chcela tomuto vzoru čo najlepšie priblížiť, tak som postupovala presne podľa jej pokynov.

Potrebujeme:

  • bravčovú panenku
  • (arašidový) olej
  • korenie (štyroch farieb)
  • soľ a mleté čierne korenie
Olej si v panvici rozpálime na vysokú teplotu. Medzi tým panenku osolíme, posypeme koreniami (ak používate korenie 4 farieb, najprv ho treba rozomlieť, predsa len, jesť celé tie guľôčky nie je úplne ono :D)


Mäso potom hodíme na panvicu a opečieme zo všetkých strán, aby sa zatiahlo a nepustilo šťavu. Nechceme, aby bolo suché ako podrážka z baganče..


Následne stiahneme plameň na sporáku, panenku podlejeme troškou vody a pod pokrievkou dusíme tak 10-15 minút (záleží na hrúbke mäsa).


Nerobte ho príliš dlho, inak by sa mohlo vysušiť. Hotovo. Podávame nakrájané na plátky, napríklad s touto petržlenovou kašou..


.. alebo zaváraným pikantným kafriolom..


.. alebo akoukoľvek inou prílohou: ryžou, zemiakmi, zelerovými hranolkami, dusenou či čerstvou zeleninou, preliate omáčkou. Možností je neúrekom, najmä preto, že nepoužívame žiadnu špecifickú úpravu mäsa a v takomto holom stave sa k nemu hodí naozaj čokoľvek. Dobrú chuť!

1 komentár:

  1. Panenka vypadá krásně, dlouho jsem jí neměla, celkem jsem se navnadila :-)... asi zase po dlouhé době bude obměna kuřecího a ryb :-)....
    jinak co se týče tohoto mixitu, já se přihlásila zde - http://www.mixit.cz/bloger.php , ale nevím jak často vybírají "testovače" :-)

    OdpovedaťOdstrániť