Peeling Banana Nemehlo v kuchyni: Odľahčenie po sviatkoch: špagety s karamelizovanou cibuľkou

streda 2. januára 2013

Odľahčenie po sviatkoch: špagety s karamelizovanou cibuľkou

Milí moji, dnes je druhého januára, regulérny pracovný deň. Decká síce ešte majú prázdniny, ale my vysokoškoláci už naplno zarezávame nad knihami kvôli skúškam, ktoré sa blížia ak nie rýchlosťou svetla, tak prinajmenšom rýchlosťou zvuku.

Času na prípravu jedla je preto pomenej, každá sekunda je v tomto prípade drahá. No dobre, nebudem zbytočne dramatizovať, je mi jasné, že u všetkých to tak nie je a sú experti, ktorí si veci nechávajú na poslednú chvíľu, či naopak géniovia, ktorí študovať proste nepotrebujú. Lenže ja nepatrím ani do jednej z týchto kategórií..

Preto sme sa u nás doma zhodli, že bude fajn dať si nejakú zmenu v podobe cestovín, nielen kvôli práve zmienenému faktoru, ale aj kvôli odľahčeniu od všetkých tých kalórií, ktoré sa na nás nalepili počas Vianoc.

Preto už bez ďalších rečí prejdime k podstate: inšpirovala som sa presne tu, u Lucie, takže šup-šup, mrknite na recept. Dodržali sme ho presne, preto poskytnem len fotodokumentáciu, kopírovať sa predsa nepatrí :)

Potrebujeme:


Cibuľku nakrájame na tenké prúžky a opečieme na olivovom oleji.


K nej pridáme ocot a cukor a necháme skaramelizovať. 


Zmiešame s uvarenými špagetami, posypeme napríklad nivou a vlašskými orechmi. Dobrú chuť :)Vytešujem sa z nového foťáku ako sa len dá a leziem s tým rodine na nervy :D Dobre, fotky nie sú nejak obzvlášť umelecké, ale kvalita sa oproti mobilu nedá porovnať. A pevne verím, že keď budem famíliu otravovať ešte dostatočne dlho, aj estetická hodnota sa môže zvýšiť :D

  

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára