Peeling Banana Nemehlo v kuchyni: Pečené bravčové pliecko s batátom

nedeľa 30. marca 2014

Pečené bravčové pliecko s batátom

To som tu v Brne zase raz mala tento týždeň jednu milú návštevu. Moju drahú mamku. Ona je skvelá kuchárka, na jej kulinárske umenie nedám dopustiť a vždy pripraví jedlo, ktoré je chutné, dobre vyzerá a vždy je robené z láskou a zo srdca. To viete, keď niekto robí niečo, čo ho baví..

I teraz sme spolu, no vlastne viac v jej réžii, uskutočnili jeden pokrm, ktorý je tak tradičný, že ho sem dať proste musím. Obyčajné pečené bravčové. Neobyčajne s exotickou prílohou: batátom.

Na 4 porcie potrebujeme:
  • asi 500g bravčového pleca
  • cibuľu
  • cesnak
  • soľ, grilovacie korenie, mleté čierne korenie
  • olej
Mäso v celku na povrchu narežeme, aby sa pri pečení nezvraštilo. Do zárezov povtierame nadrobno nasekaný cesnak, uložíme do pekáča, zalejeme olejom, posypeme pokrájanou cibuľou a ochutíme všetkými koreninami. Zalejeme vodou asi do polovice pekáča a vložíme do vyhriatej rúry. Pečieme najprv pol hodinu zakryté alobalom pri 200°. 

Po 30 minútach mäso otočíme a pridáme batát, ktorý sme tiež narezali na povrchu do kríža. Rovno v šupke, ale nezabudneme ho dobre očistiť. Pečieme ďalšiu pol hodinu, už pri nižšej teplote, asi 150°. Po uplynutí tejto doby bravčové v celku vyberieme a ponakrajujeme ho na vejáre o hrúbke rezňa, aby sa prepieklo aj zo stredu. Dopekáme už kým nie je mäkké a hotovo. Uistíme sa, že i batát je upečený a následne už len servírujeme. Dobrú chuť!


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára