Peeling Banana Nemehlo v kuchyni: 3 minútový paleo syrový muffin do mikrovlnky

sobota 31. decembra 2016

3 minútový paleo syrový muffin do mikrovlnky

Zaujíma vás, čo za príspevok som si pripravila na posledný deň roku 2016? Čakáte niečo bombastické, spojené so silvestrovskými oslavami? Niekoľko chodové menu, bohatý stôl, milión jednohubiek? Nuž, tak ani jedno ani druhé. Predpokladám, že toho sa dosť nájde na iných blogoch, ja, naopak, ponúkam možnosť ako si rýchlo, ľahko a za pár minút urobiť paleo verziu bochníka či žemle, ktorú potom môžete pokryť obľúbenou nátierkou. To viete, som rebel a musím byť iná ako ostatní. Iná rozumej nie celkom normálna, ale na to ste už asi prišli aj sami. V každom prípade, recept je ideálny, ak máte k dispozícii mikrovlnku, potom si môžete paleo muffin vychutnať čerstvý a horúci, práve pripravený. Cesto sa dá prichystať vopred, nechať do druhého dňa v chladničke a následne v práci machrovať a dráždiť čuch kolegov.
  • 3 PL kokosovej múčky 
  • 1 PL masla
  • 50 g eidamu
  • štipku bylinkovej soli
  • ½ ČL kypriaceho prášku
  • 1-2 PL mlieka
  • 1 vajce
  • obľúbenú nátierku (v mojom prípade hummus s čiernymi olivami {Lidl})
V hrnčeku vhodnom do mikrovlnnej rúry najprv rozpustíme maslo. Pridáme do neho strúhaný syr, kokosovú múčku, soľ, prášok do pečiva, mlieko a vajce. Cesto dobre premiešame a necháme aspoň 10 minút odpočinúť, nie je však problém spotrebovať ho až na druhý deň a udržiavať v chlade. Hrnček vložíme do mikrovlnky a pri najvyššom výkone ohrievame 3 minúty, možno viac, záleží od nastavenia. Rozhodne ho treba sledovať, aby nevykypel.


Muffin sa bude zdať trochu "nedopečený", pretože horúci syr je tekutý, no pri vychladnutí nadobudne pevnejšiu štruktúru. Bochník vyklopíme z hrnčeka, priečne rozkrojíme na krajce a natierame pomazánkou podľa vlastného výberu. (Lahodný je aj samotný!)Do roku 2017 Vám všetkým prajem nech ste šťastní, najmä zdraví, plní elánu a chuti. Nech je lepší ako ten predchádzajúci, bez starostí a trápení, katastrôf a pohrôm a naplnený ľuďmi, na ktorých Vám záleží. Užite si oslavy pri vedomí, rozhodne to neprežeňte s alkoholom, nech do neho nevstupujete s bolesťami hlavy a podráždeným žalúdkom. 
Majte sa nádherne!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára